Zajímavosti Podkrušnohoří

 Duchcov – zámek Valdštejnů

Součástí expozice zámku je někdejší byt knihovníka Giacomma Casanovy, který zde prožil posledních třináct let svého bouřlivého života. Z reprezentačních prostor je přístupný hlavní sál s valdštejnskou obrazovou galerií, zámecká jízdárna, expozice barokního umění v Čechách ze sbírek Národní galerie a Vývoj evropského nábytku ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea.

 

Památník nelsonské důlní katastrofy

Na úpatí Krušných hor stojí sousoší Karla Pokorného, které je děsivou připomínkou toho, že nelehká práce horníků byla vždy spojena s velkým nebezpečím. Zde,  v roce 1934 zahynulo v důsledku exploze nahromaděného uhelného prachu 144 zaměstnanců hlubinného dolu Nelson III.

 

Obora Mstišov

Krátká zastávka v oboře vám umožní prohlédnout si některé druhy lesní zvěře ze vzdálenosti, na kterou se běžně pozorovat nedají. Uvidíte divoká prasata, jeleny, daňky, některé druhy koz atd.   

 Muzeum českého cínu v Krupce

V muzeu je upravena expozice dokumentující dějiny města Krupky v návaznosti na těžbu, zpracování a využití cínu v Krušných horách. Zajímavá je i sbírka historické hasičské techniky.

 

Růžový hrádek

Zřícenina hradu stojí na vysokém skalním ostrohu nad obcí jako stráž hlídající své město. Díky romantickému 19. století se podařilo zachránit alespoň část z bývalé krásy původního strážního hradu, který byl v minulosti oblíbeným výletním místem teplických lázeňských hostů, mj. i J.W.Goetha.       

Štola Starý Martin

Nově zpřístupněná hlubinná šachta vám přiblíží historii dobývání rud, které bylo úzce spjato se vznikem a staletou historií královského horního města Krupky. Prohlídková trasa je dlouhá asi 1 km a představuje celou řadu důlních technologií.

 

Cena : 135 Kč/os.                 Odjezd : 8:00                    Návrat 15:00