Znáte své okolí?

 Bílina

V Mostecké pánvi pod skalnatým masivem Bořně se rozkládá městečko Bílina, známá svou pradávnou historií, Bílinskou kyselkou a malebnými lázněmi. Při nenáročné a asi hodinové procházce projdete příjemným prostředím Kyselky, seznámíte se s historií lázeňství, poznáte Franze Reusse strůjce slávy bílinských lázní a dozvíte se něco o minerálních vodách.

 

Most – přesunutý gotický kostel

Potřeby těžby hnědého uhlí vedly k osudovému rozhodnutí zbourat starý Most   a postavit nové „moderní“ město na jiném místě. S ohledem na kulturní význam kostela Nanebevzetí Panny Marie bylo rozhodnuto kostel zachovat a přesunout ho jako celek. Vy se budete  moci seznámit s technicky zajímavým přesunem celého objektu a také navštívit a prohlédnout si kostel tak jak vypadá dnes.

 

Záluží u Litvínova

Cestou do Litvínova uvidíte největší průmyslový komplex v kraji

 

Zámek Jezeří

Původně středověký hrad byl v minulosti několikrát architektonicky upravován. Současnou, barokní podobu získal po rozsáhlém a zničujícím požáru v roce 1713. V 19. století byl zámek významným společenským a kulturním střediskem tehdejšího Podkrušnohoří. V současné době prochází zámek celkovou obnovou  a veřejnosti je zpřístupněna část interiérů.

 

Libkovice 

Obec, která  existuje pouze na některých mapách a ve vzpomínkách odsunutých obyvatel.  Ukázka jedné z mnoha zrušených vesnic, které museli ustoupit pokračující  těžbě hnědého uhlí.

 

 

Cena  160 Kč/os.               Odjezd  8:00                        Návrat 15:00